× درباره ما
معرفی شرکت اهداف و مشی شرکت هیات مدیرهساختار حاکمیت شرکتیتقدیرنامه هاواحد HSEمحیط زیست
حوزه ریاست
سخنی از مدیرعامل سیدکوپیام مدیرعامل پیام هیات مدیره
محصولات
سیمان پورتلند تیپ 2 سیمان پورتلند پوزولانی سیمان سفید سیمان رنگیشاخص ها و امتیازاتمراحل بهره برداری واحدهاتاریخچه سیمان
بازاریابی و فروش
فروشپورتال فروشفرم های نظر سنجی
اطلاع رسانی
اخبارانتصابات
منابع انسانی
چارت سازمانینیروی انسانیمدیران شرکتاستخداماتوماسیون اداری
مالی و سهام
اطلاعات مالی
صورت هاي مالي شركتگزارش تفسيريگزارش فعالیت
سهامداران اصلی و عمده سرمایه شرکت سرمایه گذاریهای شرکتاطلاعات مالی و سهام سؤالات متداول سهامداران
قوانین و مقررات
مبارزه با پولشویی
قوانینآئین نامه های برون سازمانیدستور العمل های برون سازمانینگاهی به تاریخچه پولشوییاستاندارد های بین المللیتاثیر پولشویی بر اقتصادترجمه اسنادیطرح های پژوهشی
Company Infoتماس با ما
02188669988
info@shomalcem.com
اتوماسیون اداری
سیمان کالای راهبردی یا صادراتی؟

سیمان کالای راهبردی یا صادراتی؟

یکشنبه 29 آبان 1401

رئیس هیئت مدیره انجمن سیمان گفت: سیمان به علت حجم و هزینه بالا محصول به صرفه ای برای صادرات نیست، ولی سیمان ایران به علت مازاد عرضه، یارانه انرژی و بهای تمام شده پایین نسبت به قیمت های جهانی و کشورهای منطفه برای بازارهای هدف جذابیت دارد. رئیس هیئت مدیره انجمن سیمان گفت: سیمان به علت حجم و هزینه بالا محصول به صرفه ای برای صادرات نیست، ولی سیمان ایران به علت مازاد عرضه، یارانه انرژی و بهای تمام شده پایین نسبت به قیمت های جهانی و کشورهای منطفه برای بازارهای هدف جذابیت دارد.

 حمید فرمانی بیان کرد: صنعت سیمان کشور با ۵/ ۸ میلیون تن ظرفیت ششمین صنعت را در جهان داراست.

رئیس هیئت مدیره انجمن سیمان کشور در ادامه افزود: سیمان ایران ۸۲ سال قدمت دارد و ۶۵ درصد اداره این صنعت در کشور در دست ۵ هلدینگ خصولتی و ۳۵ درصد آن هم در دست بخش خصوصی است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۲۰میلیون تن از ظرفیت سیمان کشور مازاد تقاضای داخلی است و این میزان میتواند ظرفیت خوبی برای صادرات سیمان از کشورمان باشد .

رئیس هیئت مدیره انجمن سیمان ایران درباره میزان صادرات سیمان از کشورمان گفت: سیمان به دلیل حجم و هزینه بالایی محصول به صرفه ای برای صادرات نیست و در کل دنیا فقط ۷ درصد از این محصول صادرات میشود ولی سیمان ایران به دلیل مازاد عرضه، سوبسید انرژی و بهای تمام شده پایین نسبت به قیمت های جهانی و کشورهای منطفه برای بازارها هدف جذابیت دارد.

فرمانی گفت: در سالهای اخیر کلینکر که ۹۰ درصد مراحل سیمان شدن را طی کرده است، به جای سیمان کامل به بازارهای هدف صادر می شود. این محصول به دلیل حمل و نقل آسان تر و ماندگاری بالا بهتر از سیمان کامل صادر میشود.

وی افزود: در سال گذشته ۱۲ میلیون تن کلینکر و سیمان از ایران به کشورهای منطقه صادر شده است. در هفت ماهه نخست سال جاری نیز حدود ۸ میلیون و ۲۰۰ تن صادرات کلینگر و سیمان داشتیم تا آخر سال به همان میزان سال قبل خواهیم رسید.

همچنین رئیس هیئت مدیره انجمن سیمان ایران درباره نحوه صادرات سیمان به کشورهای همسایه افزود: در هر کشوری که نیاز به واردات سیمان باشد دستگاههای تولید در آن کشورها نصب شده و با صادر کردن کینکر و رنده کردن آن سیمان تولید میشود.

فرمانی با اشاره کاهش صادرات سیمان به عراق گفت: در سالهای گذشته عراق برای تامین انرژی رای تولید سیمان مشکل داشت بنابراین بیشترین میزان سیمان مورد نیاز خود را از سیمان ایرانی تامین می کرد د اما در چند سال اخیر با تاسیس کارخانه توانسته نیاز خود را برطرف کند .

انتهای پیام/

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفا به اشتراک بگذارید:
نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید.
نام شما:
نظر شما:
پست الکترونیک:
وبسایت:
عبارت امنیتی:
نظر کاربران در مورد این مطلب:

هیچ نظری برای مشاهده وجود ندارد.

برگزاری دوره آموزشی مکاتبات اداری و گزارش نویسیرئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت سیمان: صنعت سیمان حمایت می‌خواهد نه تهدید/گاز تخصیصی به سیمانی‌ها ۲۱ میلیون مترمکعب کمتر از نیازتدوین سند نظام جامع مدیریت زیست محیطی شرکت سیمان شمالدوره تکنولوژی پخت و نسوز کاری در کارخانه سیمان شمال برگزار شد.امضای تفاهم‌نامه همکاری انجمن سیمان و انجمن مواد نسوز آیا گرانی سیمان، مسکن را گران می‌کند؟قیمتگذاری مدرن وزارت صمت برای صنایع سیمانی! / اعمال محدودیت ۵۰ درصدی برای برق صنعت سیمان از هفته آینده / توان تامین ۲۵میلیون تن سیمان نهضت ملی مسکن را داریم اگر ...مراسم گرامی داشت هفته بسیج با موضوع جهاد تبیینمدیرعامل سیمان شمال مطرح کرد؛ قطع گاز مهمترین چالش این روزهای سیمانی‌هاتماشای بازی تیم ملی ایران و آمریکا در کارخانه سیمان شمالسیمان کالای راهبردی یا صادراتی؟سیزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی سیمان، بتن، تکنولوژی ساخت و ماشین آلات وابسته (Cementex)ایجاد مجمع روابط عمومی و شورای اطلاع رسانی در مجموعه سیدکوطی حکمی ازسوی رئیس هیات مدیره انجمن سیمان کشور الوندیان دبیر انجمن سیمان شدپیام تسلیت دکتر حسین فاتح در پی درگذشت همکار گرامی زنده یاد مهندس مظفر شاه حسینی
شرکت سیمان شمال
تولید کننده سیمانخاکستری و سفید دارای سه خط تولید مدرن میباشد
لینکهای مفید
اطلاعات تماس
  • تهران، خیابان شهید بهشتی، بعد از پل مدرس، نرسیده به بخارست پلاک ۲۶۹
  • 02188731106
  • 02188734996
  • info@shomalcem.com

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت سیمان شمال میباشد.

طراحی توسط : پویا وب