مقالات

گزارش سمینار آموزشی انقلاب صنعتی چهارم

  • یکشنبه ,17 اردیبهشت 1396
  • : 2796

سمینار آموزشی انقلاب صنعتی چهارم ، مورخ نهم و دهم اسفند ماه در هتل پارسیان اوین با سخنرانی دکتر محمد رضا رضوی شروع شد که ایشان توضیحات مبسوطی در خصوص این نشست بعنوان دومین همایش ایران ارایه نمودند. مبنای این نشست هدایت و رهبری انقلاب صنعتی چهارم با برنامه ریزی افق های پیشرو می باشد. این نشست با حضور سخنرانان مختلف از کشورهای اروپایی و با حمایت و همراهی انجمن شبکه راهبران پروژ ه های اروپایی به جهت آشنایی دانشگاهیان ، سیاست گذاران و صنعتگران کشور با آخرین دستاوردهای علمی و عملی این حوزه که تحت عنوان Industry 4 می باشد که همگی ایشان دارای تجارب و تخصص های مختلفی در علوم فنی و مهندسی ، الکترونیک ، سایبر ، مگاترونیک بوده برگزار شد.

با کلیک بربرای مشاهده اصل مقاله بر این نقطه کلیک کنید

 

 

صرفه جویی و کاهش مصرف آب در سیمان شمال

  • یکشنبه ,17 اردیبهشت 1396
  • : 2749

امروزه به دلیل محدود بودن منابع آبی و افزایش روز افزون تقاضا لزوم استفاده از روشهای کنترل مصرف و صرفه جویی در مصرف آب امری اجتناب ناپذیر است. این موضوع در باره صنایع بزرگی همچون  صنعت سیمان که مصرف آب نسبتا بالایی داشته و نیاز به تامین منابع مطمئن و دایمی دارد، نمود بیشتری دارد.


شما می توانید این مقاله را در این قسمت مشاهده کنید

 

سنگ زني رينگ و تعويض شوبيرينگ هاي آسياب سيمان

  • دوشنبه ,20 دی 1395
  • : 3561

آسياب هاي سيمان به عنوان نقطه پايان توليد نقشي مهم و كليدي را در زمينه توليد سيمان برعهده دارد با توجه به اين  مهم تعميرات و نگهداري آن حائز اهميت فراوان مي باشد. در اين مقاله علاوه بر تشريح كامل تعويض شوبيرينگ ها و نحوه تنظيمات آن به موضوع سنگ زني اسلايد رينگ آسياب پرداخته  شده است و به علل بوجود آمدن سطح ناصاف پرداخته شده است و در پايان راهكارهايي عملي كه در شركت سيمان شمال براي جلوگيري از بوجود آمدن اين ناصافي ها انجام شده است تشريح مي شود.

برای مشاهده اصل مقاله بر این نقطه کلیک کنید

بررسی علل پیدایش ترک و ترمیم هدوال آسیاب سیمان

  • چهارشنبه ,12 آبان 1395
  • : 3473

آسیاب های سیمان که آخرین فرآیند تولید سیمان را بر عهده دارند و از مهمترین بخش های این صنعت محسوب می شوند. با توجه به نوع فرآیند خردایش و سایش بالا و همچنین عملکرد خاص بدنه آسیاب سیمان همواره در معرض انواع تنش و های مکانیکی و به تبع آن خرابی های مختلف از جمله ترک می باشد. در این مقاله به بررسی ترک ایجاد شده بر روی هدوال آسیاب که نقش تکیه گاهی را بر عهده دارد پرداخته شده است.

این مقاله توسط مهندس احمد جودکی د ر دومین همایش صنعت سیمان و افق پیش رو ارایه گردیده است. ایشان در حال حاضر بعنوان معاون کارخانه در کارخانه سیمان شمال مشغول به فعالیت می باشند.

برای مشاهده اصل مقاله  کلیک کنید.


دی ان ان